Tipy pro volný čas

Čarodějnická cyklotrasa

Ještě než si otevřete soubor s popisem čarodějnických cyklotras, poohlédneme se do historie čarodějnických procesů na Šumpersku.

Hrady a skály v okolí Šumperka

Tento z poloviny v terénu vedený výlet vás zavede pod monumentální Městské skály z jejichž vrcholu je krásný výhled. Další krásné výhledy na moře lesů Hanušovické a Zábřežské hornatiny vám nabídne vrchol Ořešníku. Přes rázovité vesničky Osikov a Lužná sjedeme k rozsáhlé zřícenině Nového Hradu.

K Obřím skalám a na Šerák

Tento výlet má všechny atributy okruhu pro náročnější jezdce na MTB. Obsahuje dlouhá stoupání, technicky náročnější pasáže, divoké sjezdy po šotolině i skále, místy až na hranici sjízdnosti. K tomu přidejte pořádnou porci dalekých výhledů, okořeňte mystikou Obřích skal a romantikou staré horské chaty pod Šerákem.

Kolem Obřích skal přes Šerák na Keprník

Vydejte se s námi na pravou jesenickou turistiku z Ramzové kolem Vražedného potoka a monumentálních Obřích skal na chatu Šerák a vrchol Keprník.

Korytem Bílé Opavy na Ovčárnu a Barborku

Tato vzrušující, ale i náročnější trasa vede korytem divoké Bílé Opavy k turistické chatě Ovčárna, dále k chatě Barborka a zpět jinou cestou kolem Bílé Opavy.

Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586