Šumperk už potřetí na jeden večer ovládnou Keltové

Ten funguje pod záštitou YMCA Brno a patří k těm nejlepším v ČR. Vznikl v roce 1999 a všechny je spojuje láska k irské hudbě. Kromě běžných tanečních vystoupení se často zúčastňují mezinárodních soutěží, ze kterých si přivážejí přední umístění. Úzce spolupracují s tanečníky světových jmen jako je např. Anne-Marie Cunningham a Shane McAvinchey (Riverdance), nebo Stephen Scariff a Ronan Morgan (Lord Of the Dance). A právě tento soubor zahájí celý Keltský večer.

 

O první hudební vystoupení večera se postará kapela Lua, která interpretuje písně z Irska a dalších ostrovních zemí v současném a svěžím duchu. Jako druhá v pořadí nadchne svým energií nabitým pojetím irského rocku v českém a anglickém jazyce šumperskému publiku velmi dobře známá kapela Happy To Meet, která je často ozdobou mnoha letních festivalů. Brněnská folkrocková banda Drunken Weasel hraje velmi energicky říznou muziku inspirovanou irskou a skotskou tvorbou. Tato partička Vás rozhodně strhne k tanci, přesvědčit se o tom můžete na závěr celého Keltského večera.

 

Třetí ročník Keltského večera vypukne v sobotu 16. února od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Můžete se těšit nejen na představení keltské kultury, ale celý program zároveň doplní ochutnávka kvalitní skotské whisky, kterou zajistí Whisky & Kilt Praha. Vstupné na sezení je v předprodeji 180 Kč,v den akce za 220 korun. Více informací a rezervace vstupenek najdete nawww.dksumperk.cz

Ostatní články v kategorii Akce
Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586