Přírodní aktivity

Naučná stezka Sobotín - Maršíkov

Stezka je první svého druhu v ČR, zavádí zájemce do šesti významných mineralogických lokalit v Jeseníkách. Na přilehlých kopcích jsou místa výskytu zajímavých minerálů, které lze při troše štěstí najít. Jsou zde porůznu v lese vytěžené hromady horniny, na nichž lze najít zbytky nevytěžených nerostů. Trasa není v terénu značena turistickými ani jinými značkami.

 

Naučná stezka Velká kotlina

Zachovalé území ledovcového karu najdete v Národní přírodní rezervaci Praděd. Jedná se o Velkou kotlinu, bezlesý skalnatý amfiteátr vkliňující se hluboko do lesních porostů, který je udržován častými sněhovými lavinami.

Přírodní rezervace Na Hadci

Přírodní rezervace Na hadci o rozloze 56,23 ha se nachází severozápadně od obce Raškov, jižně od města Hanušovice v okrese Šumperk.

Přírodní rezervace pod Slunečnou strání

Přírodní rezervace Pod Slunečnou strání o rozloze 15 ha se nachází na východ od obce Františkov, zhruba na třetině cesty mezi městy Hanušovice a Jeseník a je součástí CHKO Jeseníky. K prvnímu vyhlášení chráněného území došlo 17.3.1981 (vyhláška, Severomoravský krajský národní výbor Ostrava).

S Koprníčkem na výlet Keprnickými horami

Naučná stezka sleduje hlavní hřebenovou trasu Keprnické hornatiny z Červenohorského sedla přes Vřesovou studánku, Keprník a Šerák na Ramzovou nebo opačně. Průvodcem vám bude Koprníček - postavička pojmenovaná podle zde hojně se vyskytující rostlinky, koprníku nachového. Kromě okouzlujících výhledů získáte díky naučné stezce informace o přírodních zajímavostech, historii území a jeho objevování. Dozvíte se o vývoji lesa i Pralesa knížete Johana Liechtenštejna.

Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586