Přírodní aktivity

Naučná stezka Lesní ekostezka Švagrov

Lesní ekostezka Švagrov má celkem 12 tematických zastavení. Délka celé okružní trasy je 4,5 km a vede údolím proti proudu Studeného potoka po vrstevnicové zpevněné lesní cestě a poté lesem zpět na výchozí místo. 

Naučná stezka na opuštěném tělese dráhy

Naučná stezka s pěti zastaveními vede stejně jako cyklostezka po náspu bývalé železniční trati a prochází i po třech původních železničních mostech, které patří mezi technické unikáty. Jeden z nich pochází z roku 1902. Začíná u obce Lupěné v místě napojení nově vybudovaného úseku železniční trati a končí naúčelové komunikaci spojující Hoštejn a Hněvkov.

Naučná stezka Rysí skála

Oblast Medvědí hora v Jeseníkách, délka trasy 2 km, nadmořská výška 1 080 – 1163 m. n. m. , dostupnost z horní stanice lanovky v Koutech nad Desnou.

Koutecký pohádkový les

Areál Kouty se pyšní ojedinělou a rozsáhlou expozicí dřevěných soch a plastik, které Vás provázejí po celé délce trasy od dolního parkoviště areálu Kouty podél jednoho z přítoků Divoké Desné až k vládci Jeseníků - Pradědovi.

www.kouty.cz

Naučná stezka Bílá Opava

Naučná stezka Bílá Opava prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy – nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. Kromě několika vodopádů, četných kaskád a peřejí, skalních útvarů a romantických zákoutí smrkového pralesa vámnaučná stezka Bílá Opava na 13 informačních tabulích nabízí i základní informace o přírodě této jedinečné rezervace. Stezka je dlouhá celkem šest kilometrů a prochází těsně kolem vodopádů.
Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586