Města a obce regionu

Hynčina

Obec, která je ze třech stran ohraničena zalesněnými pahorky - a to ze západu, severu a východu prudkými stráněmi. Jenom z jihu přechází horský masiv ve vrchovinu směrem k Maletínu. Tento lesní pahorkatý límec je několikrát přerušen průrvami, z kterých pramení různé potoky a potůčky či pramínky. 

Jedlí

Vesnice Jedlí je horská obec okresu Šumperk, nyní patřící do mikroregionu Zábřežsko v novém olomouckém kraji.

Jestřebí

Obec Jestřebí se rozprostírá v kotlině, uprostřed vyvýšeniny, která se táhne od Zábřeha a Moravské Sázavy na jih k Mírovu, jako Mírovská vrchovina. 

Drozdov

Jádro obce leží vlevo od silnice ze Zábřeha do Jedlí v poměrně značné nadmořské výšce 515 m. Katastr o rozloze 1370 hektarů se rozprostírá do značné míry po lesnatých kopcích Zábřežské vrchoviny. Směrem na západ leží v údolí řeky Březné rekreační osada Drozdovská Pila, která se po územní reorganizaci v roce 1960 dostala vlastně až k západním hranicím šumperského okresu a do kontaktu s okresem Ústí nad Orlicí.

Dubicko

Obec leží v podhůří Hrubého Jeseníku na trase ze Zábřeha do Úsova, v Úsovské vrchovině, která směrem na západ přechází od údolní nivy řeky Moravy. Název obce je odvozen od doubí, dubiny, tedy od dubového lesa.

Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586