Města a obce regionu

Kamenná

Kamenná je malá obec, ležící na jihovýchodním okraji šumperského okresu. Název obce naznačuje a to se týká i německého názvu Steine, že je třeba jej spojovat s kamením, avšak spíše s kamenitým místem, než s kamenolomy. Odpovídá tomu pečetní znamení obce, kde je zobrazena skála s jehličnatými stromy po stranách a se sluníčkem nahoře.

Kolšov

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1356.Obec založili bratři Bohunek a Dětmar z Kolšova a Závořic,ale ve skutečnosti je obec mnohem starší.

 

Kopřivná

Základní charakteristika Kopřivné vychází z její polohy ve zvlněném terénu horního toku potoku Kopřivná v poměrně velké nadmořské výšce, od 570 do 630 m. 

Klopina

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1335. Od první zmínky o obci z roku 1335 a po celé feudální období náležela Klopina k panství v sousedním Úsově a měla ryze zemědělský charakter s čistě českými osadníky. Žije zde asi 600 obyvatel.

Moravičany

Moravičany patří nesporně k nejstarším osídleným lokalitám v okrese. První stopy osídlení tu nalézáme již v mladší době kamenné. První písemná zmínka pochází z r. 1249. K Moravičanům patří osada Tkanovice. V r. 1976 byla připojena ves Doubravice s osadou Mitrovice.

Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586