Folková legenda zavítá do Šumperka

Pavel Lohonka působí na hudební scéně od roku 1968 nejprve ve skupině Minnesengři, se kterou nahrál 9 alb. Později v roce 1982 založil vlastní kapelu Žalman & spol., která v různých sestavách koncertuje nepřetržitě až do současnosti. Poslední obměna sestavy proběhla loni, kdy vedle Petra Novotného, stojícího po Žalmanově boku již pětadvacet let, a zpěvačky Michaely Hálkové se novým členem stal kytarista Petr Havrda, přinášející svěží nové nápady v aranžích písní.

Vydal dalších 20 autorských desek a 7 výběrů. Na nich lze nalézt přes 300 písní z celkového počtu více než 400. Zasloužil se o popularizaci lidových, zejména jihočeských písní, některé z nich tak dostaly příležitost zlidovět podruhé. Je jedním z hlavních zakladatelů festivalu Zahrada a jako první folková stálice se zapojil do hnutí Folk žije! Ztotožňuje se totiž s jeho cílem – přibližovat lidem tento žánr a zároveň upozornit na mladou folkovou generaci, která vyrostla zcela mimo pozornost médií.

 

Ve velkém sále Domu kultury Šumperk vystoupí Pavel Žalman & Spol. v pátek 25. ledna od 19 hodin. Zazní nezapomenutelné písničky Jantarová země, Jdem zpátky do lesů, Dej mi tón, Kdyby tady byla taková panenka, Hodina usmíření, Mys Horn, nebo Ho ho Watanay. Vstupné na sezení v předprodeji je 200 Kč, v den akce za 250 korun. Více informací najdete na www.dksumperk.cz

Ostatní články v kategorii Akce

Fotogalerie

Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586