Výstava Cesta na Východ - Architektura Šanghaje

Výstava Cesta na Východ - Architektura Šanghaje
Výstava Minhang
Pořadatel: Město Šumperk
Místo konání: KOSTEL ZVĚSTOVÁNÍ PANNY MARIE, ul. Kladská, Šumperk, 787 01
Datum konání: 26.6.2018 až 30.9.2018 od 18:00 hodin
Charakter akce: Místní
Doporučeno pro: Akce pro zájemce všeho druhu
Typ akce: Výstava
Tematická kategorie: Architektura; Fotografie - dokumentární fotografie, umělecká fotografie
Anotace: Po loňské účasti výměnného kulturního souboru z městského obvodu Minhang čínské Šanghaje na Mezinárodním folklorním festivalu přichází další spolupráce v oblasti kultury s tímto dalekým městem. V klášterním kostele bude v průběhu letních měsíců možné zhlédnout výstavu fotografií historické architektury, jež se nachází právě v šanghajském městského obvodu Minhang. Autory jsou mladí talentovaní šanghajští fotografové.
Podrobný popis:
„Výstava se bude stávat z dvaceti panelů, na kterých bude vystaveno více než čtyřicet fotografií mladých a talentovaných umělců," říká Bohuslav Vondruška z oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice. Zahájení výstavy je naplánováno na 26. června 2018 na 18:00 hodin v kapli sv. Jana Nepomuckého, samotná výstava bude instalována v tzv. České kapli. „Vernisáže se rovněž zúčastní pětičlenná delegace z čínské Šanghaje v čele s Jizhenem Yangem, ředitelem Kanceláře pro rozhlas, film a televizní vysílání obvodu Minhang," doplňuje Vondruška. Na vernisáži vystoupí komorní sestava Šumperského dětského sboru Motýli. Ta se poté připojí k celému sboru do hlavní lodě, kde od 19. hodiny proběhne velký benefiční koncert šumperských Motýlů.

„V městském obvodu Minhang, který se nachází v samém srdci Šanghaje, se nachází velké množství historické architektury, jež byla svědkem dlouhých a bohatých dějin a kultury městského obvodu Minhang, a která s sebou přináší mnoho příběhů této městské části," říká Yukan Li z kanceláře pro mezinárodní vztahy městského obvodu Minhang a dodává, že již mnoho let dělá obvod Minhang velký pokrok v úsilí sesbírat, prostudovat a předvést veřejnosti tyto připomínky dávné minulosti. „Neméně důležitou součástí tohoto úsilí jsou i fotografie historické architektury," říká Yukan Li. Fotografie byly vybrány z prestižních fotografických soutěží amatérských i profesionálních fotografů, které se zaměřovaly právě na historickou architekturu Minhangu. „Přidanou hodnotou těchto soutěží bylo i zdokumentování většiny architektury," uzavírá Yukan Li.

Výstava bude přístupná zdarma všem zájemcům denně během července a srpna v rámci volných prohlídek kostela vždy od 9 do 15 hodin. Ukončení výstavy je naplánováno na 30. září. V září budou moci zájemci výstavu vidět v rámci pořádaných kulturních akcí, nebo také i Dnů evropského dědictví v polovině září.

 

Výstava Minhang

Zpět na seznam aktualit
Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586