Vernisáž výstavy fotografií - NOSTALGIA 22 - ROBERT ROHÁL

Pořadatel: Divadlo Šumperk, s.r.o.
Místo konání: Divadlo Šumperk, s.r.o., Komenského 3 / 312, Šumperk, 787 01
Datum konání: 26.5.2018 až 10.9.2018
Charakter akce: Místní
Doporučeno pro: Akce pro zájemce všeho druhu
Typ akce: Výstava
Tematická kategorie: Fotografie - umělecká fotografie
Anotace: V rámci vernisáže vystoupí Romana Blažková (úvodní slovo), Jiří Bartoň (zpěv) a Marie Drkulová (klávesy). Výstava černobílých fotografií potrvá do 10. 9. 2018. Galerie otevřena vždy v čase divadelních představení. Vernisáž se koná 26.5.2018 v 17.00.
Podrobný popis:
V galerii Divadla Šumperk představí Robert Rohál svou novou kolekci Nostalgia 22, která vznikala ve druhé polovině loňského roku v Šumperku a Kroměříži. Zatímco v Šumperku byl jeho objektem herec Jiří Bartoň, v Kroměříži vznikly fotografie s jeho dvorní modelkou Soňou Drábkovou. Jen na dvou fotografiích jsou oba protagonisté společně.

ROBERT ROHÁL (ročník 1959)

Rodák z Holešova, který léta působí v kulturních a mediálních sférách. Autor několika desítek knížek z prostředí filmu, divadla a populární hudby. Novinář, který začal v roce 2002 fotit původně pro noviny – a od té doby je fotoaparát jeho nejlepším přítelem. V letech 2005 - 2010 prezentoval svou fotografickou tvorbu v rámci série kolektivní výstavy Kresby světlem v Městské galerii v Holešově, poté absolvoval řadu samostatných výstav v Česku (Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Zlín, Kroměříž, Třebíč, Dobruška, ale také hrady Karlštejn a Křivoklát nebo zámky Doudleby nad Orlicí a Rájec nad Svitavou) i na Slovensku (Bratislava, Zvolen).

Zabývá se černobílou fotografií a nejraději fotí lidi, které stylizuje do různých postav a příběhů. Tyto pak prezentoval v několika kolekcích, které nazval Andělé kolem nás, Komtesa, Hřebci, Romance o Krásce a Zvířeti, La Divina, Edith a Marlene, Tisíc tváří černovlásky atd. Retrospektivu své tvorby představil na výstavách Robert Rohál Retro a Věčné návraty.

 

plakat R  Rohal 2b web

Zpět na seznam aktualit
Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586