Šumperk zahájí turistickou sezónu 1. června

Turisty doprovodí na prohlídkové okruhy průvodci z infocentra

Ve čtvrtek 1. června startuje ve městě Šumperku letní turistická sezóna. Návštěvníci mohou vystoupat na radniční věž, navštívit expozici Čarodějnické procesy v tzv. Geschaderově domě či podniknout procházku s průvodcem po městě v rámci několika prohlídkových okruhů. Z důvodu rekonstrukce radnice však bude od 1. června stanoviště průvodců přesunuto z radnice do informačního centra v budově divadla na Hlavní třídě.

Šumperk - Informační centrum zdroj: mus

Zájemci o rozhledy z radniční věže se nahlásí u průvodců v informačním centru, kteří je na radniční věž doprovodí. Stejně tak budou prohlídkové okruhy po městě začínat u informačního centra. Stanoviště průvodců na radnici nebude z důvodu rekonstrukce radnice fungovat. „Město Šumperk nabízí návštěvníkům v rámci letní turistické sezóny několik atraktivit. Lákavé jsou například rozhledy z radniční věže, díky nimž se návštěvníkům naskýtá jedinečný pohled na město Šumperk z ptačí perspektivy a také výhled na panorama pohoří Hrubého Jeseníku s nejvyšší horou Pradědem. Zájemce o rozhledy doprovodí na věž průvodci z nového stanoviště – informačního centra v budově divadla, a to každou hodinu“ uvedla Martina Buchtová z oddělení kultury a vnějších vztahů MěÚ Šumperk.

Šumperk - historická budova radnice zdroj foto: archiv šumpersko.net

radniční věž - prohlídky zdroj: mus

 Kromě rozhledů z radniční věže mohou návštěvníci podniknout komentované procházkové okruhy po městě s průvodcem.

Malá Vídeň - okruh prohlídky zdroj: mus

Město nabízí prohlídkový okruh Procházka ze 13. do 21. století, díky němuž návštěvníci poznají nejvýznamnější památky města a seznámí se s celou jeho historií, mohou se rovněž vydat Po stopách Malé Vídně, jak bylo městu Šumperku v 19. století pro jeho hospodářský a architektonický rozkvět přezdíváno.

Malá Vídeň - prohlídky zdroj: mus

Pro zájemce o historii proslulých čarodějnických procesů v regionu je připraven procházkový okruh Kde žily čarodějnice a také expozice Čarodějnické procesy, která se nachází v tzv. Geschaderově domě v ul. Kladské nedaleko radnice.

Expozice - Geschaderův dům zdroj foto: mus

Čarodějnické procesy - prohlídky zdroj: mus

Také tyto prohlídkové okruhy budou realizovány ze stanoviště průvodců v informačním centru. „Poslední prohlídka expozice začíná vždy pětačtyřicet minut před koncem provozní doby,“ upřesňuje Martina Buchtová.

Zpět na seznam aktualit
Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586