ROMEO A JULIE - PREMIÉRA - VYPRODÁNO!

Místo konání: Divadlo Šumperk, s.r.o., Komenského 3 / 312, Šumperk, 787 01
Datum konání: 10.2.2018 od 19:00 hodin
Charakter akce: Místní
Doporučeno pro: Akce pro zájemce všeho druhu
Typ akce: Představení
Tematická kategorie: Divadlo - činohra
Vstupné: 240,— Kč
Předplatitelská skupina: P
Anotace: Existuje divadelní postava, která sestoupila z jeviště, vydala se do běžného života a zná ji opravdu, ale opravdu každý na světě? Už vás napadá? No ano, Romeo a Julie. Jejich velkou tragickou lásku zná každý a dokonce jsou vztahy v našem životě s tím jejich často porovnávány. A pokud vím – tedy až na ten konec v hrobce – by takovou osudovou lásku chtěl prožít skoro každý.
Podrobný popis:
Mohl Shakespeare v roce 1595, kdy hru poprvé na jevišti uváděl, vůbec tušit, do čeho se pouští? Jakou lavinu inscenací po celém světě spustí? Alespoň trochu snad mohl, protože příběh dvou milenců pocházejících ze znepřátelených rodů převzal z populární básně Arthura Brooka z roku 1562. A Brook ji zase převzal od italského mnicha Bondella, který napsal Tragický příběh o Romeusovi a Juliettě dávno před ním. Přičemž ten zase čerpal z antické předlohy. Shakespeare tedy vzal příběh staletími osvědčený, ozkoušený, ne nový. Nicméně svým zpracová- ním mu pomohl, aby přežil další staletí a doputoval až k nám.
Tím pádem láska Romea a Julie neskončila v hrobce, ale přežila celá staletí. Ještě víc. Stala se nesmrtelnou. A nad něčím takovým by se nemělo truchlit.

 

Romeo a julie final WEB

Zpět na seznam aktualit
Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586