Mezinárodní den muzeí

18. 5. 2017

Vlastivědné muzeum v Šumperku se zapojí do Mezinárodního dne muzeí

Vlastivědné muzeum v Šumperku Vás srdečně zve do svých muzeí na den otevřených dveří v rámci Mezinárodního dne muzeí 2017, který proběhne 18. května.

V Šumperku mohou příznivci kultury navštívit nejen stálou expozici, která je věnována přírodě a dějinám severozápadní Moravy, ale také níže uvedené výstavy.

Milovníci umění se mohou těšit na výstavu upomínající na 25. výročí úmrtí významného fotografa Jana Byrtuse. Přehlídku společenské módy 20. století na Šumpersku představuje výstava Dámy a pánové, do gala! Interaktivní herna ve sportovním duchu pak čeká na malé i velké návštěvníky v Muzejíčku. Propojení krásy a elegance jak v pojetí člověka, tak zvířete představí výstava fotografií organizace Galgos de la Esterella v Galerii mladých.

Dne 18. května jsou návštěvníci Muzea Šumperk rovněž zváni na vernisáž nové archeologické výstavy s názvem Cesty k domům, která proběhne ve Výstavní síni od 17 hodin. Výstava provádí vývojem lidského obydlí od úplných počátků do přelomu letopočtu jak u nás, tak i ve střední Evropě.

V Památníku Adolfa Kašpara v Lošticích je k vidění výstava O včelách a lidech, Muzeum Mohelnice zve na návštěvu výstavy (nejen) o stolním nádobí Stolečku, prostři se! a v Zábřehu se právě „rozjela“ Autíčka pod podloubím. Své brány otevře i Lovecko-lesnické muzeum na zámku v Úsově. Den otevřených dveří zde můžete využít například k návštěvě reinstalované expozice domácí fauny a lesnictví.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Zpět na seznam aktualit
Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586