Krysáci

Také do Muzejíčka zavítá na svém putování mimo televizní obrazovky sestava svérázných loutkových zvířátek v čele s valašskými krysáky Hodanem a Hubertem a pražským potkanem Edou. Na výstavě Krysáci budou představeny atraktivní scény z oblíbeného animovaného večerníčku, které přiblíží život na malém smetišti blízko Vizovic, kde v šuplíku šicího stroje bydlí dva krysáci. Zejména malí návštěvníci se mohou těšit na projekci epizody krysáckého večerníčku, na oblíbené interaktivní hry a nebude chybět ani nabídka tematických suvenýrů. Výstava bude otevřena na Mikuláše, tj. 6. prosince, od 9 hod. a potrvá až do 9. března 2017. K výstavě Vám nabízíme možnost objednat si komentovanou prohlídku. Máte-li o naši nabídku zájem, pište, prosím, na e-mail: eva.sebestikova@muzeum-sumperk.cz

Vstupné: plné 50 Kč, snížené 25 Kč, děti do 2 let zdarma

 

Rázovití valašští krysáci Hodan a Hubert v doprovodu světáckého kamaráda, pražského laboratorního potkana Edy opustili bezpečí šuplíku šicího stroje na vizovickém smetišti a rozhodli se prozkoumat prostory šumperského Muzejíčka. Tato delegace hlodavců je už v muzeu netrpělivě očekávána a pastiček na myši se rozhodně obávat nemusí.

Pokud Vám jména Hodan, Hubert a Eda (či sádrový trpaslík Ludvíček) nic neříkají, pak se zeptejte dětí. Ty budou určitě vědět, že se jedná o hlavní postavičky oblíbeného loutkového večerníčku s názvem Krysáci, kterým svůj hlas propůjčili známí herci Bolek Polívka a Jiří Pecha.

Výstava, pojmenovaná jednoduše Krysáci, nabídne pohled do zákulisí natáčení populárního večerníčku. K vidění budou trojrozměrné aranžované scény, které představí život televizních hlodavců na malém smetišti blízko Vizovic. Celou výstavu budou doplňovat fotografie a texty, jež přiblíží výrobu a natáčení Krysáků. Zejména malí návštěvníci se pak mohou těšit na projekci epizody krysáckého večerníčku a na interaktivní hry. Chybět nebude ani nabídka tematických suvenýrů. Výstava může zaujmout i milovníky animované tvorby. Tento večerníček byl v roce 2008 mj. oceněn televizní cenou Elsa za nejlepší animovaný televizní pořad.

Výstava Krysáci bude otevřena v úterý 6. prosince v 9 hodin a potrvá až do 9. března 2017.

 

Zpět na seznam aktualit
Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586