Dámy z Aniane - Divadlo Palace

Místo konání: KKC Rapotín, Šumperská 530, Rapotín, 788 14
Datum konání: 7.2.2018 od 19:00 hodin
Charakter akce: Místní
Typ akce: Jiný typ akce
Tematická kategorie: Divadlo
Anotace: Divadlo Palace v Rapotíně! Tentokrát s roztomilou komedií Dámy z Aniane, která měla světovou premiéru roku 2015 v pražském divadle Palace. Inscenaci napsal Milan Kopecký a v hlavních rolích se představí Daniela Kolářová a Dana Syslová. Režisérkou komedie je Viktorie Čermáková, od této režisérky mohli diváci shlédnout Africkou královnu, která byla v Rapotíně v září 2017.
Podrobný popis:
Divadlo Palace v Rapotíně! Tentokrát s roztomilou komedií Dámy z Aniane, která měla světovou premiéru roku 2015 v pražském divadle Palace. Inscenaci napsal Milan Kopecký a v hlavních rolích se představí Daniela Kolářová a Dana Syslová. Režisérkou komedie je Viktorie Čermáková, od této režisérky mohli diváci shlédnout Africkou královnu, která byla v Rapotíně v září 2017.

Marie a Ester. Dvě sestry, dva lidské příběhy z opačných pólů lidské existence. Zatímco Marie si přinesla do rodného domu nekončící proud svých příběhů ze všech pařížských lokálů – těch skutečných i smyšlených, Ester si žila svůj poklidný život venkovské učitelky. Malé Aniane je pro Marii trochu příliš těsné a tak stačí pár poznámek na místním trhu a zdejší pan děkan ztrácí svůj klid. Skupinka nezadaných mužů zralého věku začne sázet na nového manžela pro Marii…to všechno se děje za zdmi rodinného domu Marie a Ester. Ony ale mají jen samy sebe. Jen své vzpomínky, které se tak málo protínají. A čas se tak vleče.

Režie: Viktorie Čermáková
Kostýmy: Zuzana B. Krejzková
Scéna: Petr B. Novák

Hrají:
Marie - Daniela Kolářová
Ester - Dana Syslová
August - Jaromír Meduna
Pan Děkan - Jiří Čapka
Mares - Lucie Pernetová / Michaela Sejnová


Délka představení: 110 minut (včetně přestávky)
Ceny vstupenek: 340,- / 290,- / 250,-

 

plakatdamy7220182 1511268291

Zpět na seznam aktualit
Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586