Andrzej Wajda: člověk filmu a naděje (nejen o historických filmech z budoucnosti)

Místo konání: Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, 28. října 1 / 1280, Šumperk, 787 01
Datum konání: 18.10.2018 od 17:00 hodin
Charakter akce: Místní
Typ akce: Přednáška
Tematická kategorie: Akce pro veřejnost
Vstupné: 50,— Kč
Více informací na: www.knihovnaspk.cz
Anotace: V nové knihovně proběhne k festivalu přednáška Petra Vlčka, která bude věnovat osobnosti režiséra. Hlavním tématem Wajdových filmů zůstává člověk vláčený velkými dějinami. Až na výjimky se také Wajda ve svých filmech ohlíží zpět. Zaujímá však stanovisko nezaujatého soudce historie.
Podrobný popis:
Během celého měsíce října probíhá v šumperském Kině Oko festival: Člověk v dějinách: retrospektiva filmů Andrzeje Wajdy.Selektivní přehlídka sedmi filmů světoznámého polského režiséra Andrzeje Wajdy

V nové knihovně proběhne k festivalu přednáška Petra Vlčka, která bude věnovat osobnosti režiséra. Hlavním tématem Wajdových filmů zůstává člověk vláčený velkými dějinami. Až na výjimky se také Wajda ve svých filmech ohlíží zpět. Zaujímá však stanovisko nezaujatého soudce historie. Portrétoval polský národ v historických okamžicích, ale svými filmy jeho historii zároveň i tvořil. Jeho historické filmy tak jsou daleko víc o budoucnosti. Přednáška přiblíží bezmála sedmdesátiletou tvůrčí dráhu jednoho z nejvýznamnějších evropských filmařů.

Wajda

Zpět na seznam aktualit
Kontaktní údaje
Tel.: +420 731 571 586